DOM ATRIUM EXTERIÉR

štúdia exteriéru   11/2017
plocha 308 m²  |  Nové Zámky

DOM ATRIUM EXTERIÉR

štúdia exteriéru  |  11/2017
plocha 308 m²  |  Nové Zámky

Rodinný dom s átriom a galériou má nabehnuté stať sa dominantou ulice. Z čelnej strany sú viditeľné všetky materiály použité v exteriéry. Gabióny tvoriace oplotenie sa opakujú vnútri pozemku ako atypické kvetináče či oporné múry terasy. Hlavným prvkom je fasáda obalená do hliníkových panelov Prefa v kombinácii s drevenými fasádnymi doskami Timbermax. Na doplnlkové konštrukcie a brány bol použitý antracitový náter.

Namiesto garáže je hneď pred hlavným vstupom do budovy státie pre dve autá. Konštrukcia z oceľových profilov je z vrchu pokrytá strechou z tónovaného skla, ktorá chráni pred nepriazňou počasia ešte aj pri bočnom vchode zboku do skladu. Pri vstupe je viditeľné jemné odstupňovanie povrchov – plech, drevo, omietka.

Samotné átrium v strede pozemku je tiež z polovice prekryté, to nám umožňuje celoročne využívať veľkú časť terasy. Priamy prístup do oddychovej zóny máme z dennej časti, z chodby a zo spálne. Na terase si našlo miesto jacuzzi a veľký stôl s posedením. V zadnej časti za terasou je umiestnený moderný kontajner, kde sa ukrýva vinotéka a vstup do vínnej pivnice.

Ako podlaha terasy boli použité tiež dosky Timbermax. Lem vyvýšenia, záhony a bočné partie domu sú spevnené gabiónmi z tmavosivých kameňov. Rozvrhnuté zaujímavé plochy okolo domu sú miestom pre okrasné rastliny, ktoré sú potrebné, aby spolu s drevodekorom narušili strohosť ostatných materiálov.

PODOBNÉ PROJEKTY
PODOBNÉ PROJEKTY