LOFT / FOUND EXTERIÉR

štúdia exteriéru   12/2017
plocha 2 040 m²  |  Bratislava

LOFT / FOUND EXTERIÉR

štúdia exteriéru  |  12/2017
plocha 2 040 m²  |  Bratislava

Štúdia na rekonštrukciu budovy internátu a areálu budovy zahŕňa obnovu exteriéru a interiéru budovy, ktorá by mala spĺňať požiadavky nového využitia. Dizajnérsky jazyk revitalizácie sa zakladá na materiáloch ako  drevo a betón v prírodnej farebnosti alebo oceľ a omietky v odtieňoch sivej. Samotný názov objektu LOFT / FOUND evokuje duplicitné určenie centra inovácií, netradičné bývanie a priestor pre nadácie.

Výrazným elementom fasády sú tieniace drevené panely osadené medzi oceľové pásy,  otáčaním panelov sa reguluje prísun svetla, úplným zaklopením sa priestor zatieni. V tomto štýle sú vytvorené aj zábradlia nad vstupom či v interiéry nad foyerom v galérii – tu sú ale drevené panely pevne osadené

Všetky novopridané objekty k exteriéru budovy nesú v sebe industriálneho ducha, základný konštrukčný materiál je oceľ a sklo.

 

Bol doriešený prístup pre imobilných, k hlavnému vstupu pribudla rampa a pri zadnom vstupe je vybudovaná zdvíhacia plošina. Prízemie zastrešuje denný stacionár pre dôchodcov a detí v predškolskom veku, prednáškovú sálu, konferenčný priestor a rôzne prevádzky užitočné pre návštevníkov a ubytovaných. Na prvom poschodí je množstvo komerčných priestorov pre štúdiá, nadácie, kancelárie alebo co-workingové open-space miestnosti.

 

Horné tri podlažia sú určené pre rôzne typy bývania, nájdeme co-housingové priestory, nočné bunky iba na prespanie ako aj sociálne byty a apartmány pre profesorov / prednášajúcich. Zozadu sa pridané balkóny z oceľových profilov a ťahokovu, zavesené sú na oceľových lanách, kotvené do konštrukcie budovy.

Ďalší nový vstup do budovy bol potrebný kvôli prístupu k novému schodisku a výťahu do polyfunkčnej nadstavby nad telocvičňou. Pribudli parkovacie plochy – hlavné parkovisko vnútri areálu a jedno  menšie z boku, pri vstupe polyfunkčnej nadstavby – kaviarne.

Výrazným prvkom je polyfunkčná nadstavba, ktorá ponúka nevšedný priestor pre kaviareň a reštauráciu, kde sa v budúcnosti môžu konať rôzne spoločenské podujatia, prednášky alebo prezentácie.

Konštrukcia so štvorcovým rastrom vytvára zóny s variabilným využitím ako lounge, bar, kaviareň, reštaurácia kde by bol catering zabezpečený za pomoci miestnej kuchyne.

Hlavná – najväčšia hala je predurčená na organizovanie meetingov, workshopov, hudobno-spoločenských podujatí, divadelných predstavení alebo premietanie filmov.

Výplne zo skla a ťahokovu sa dajú premiestniť aj odstrániť, takže priestory môžu byť otvorené a prepojené s exteriérom.

Revitalizácia blízkeho okolia internátu a novej cvernovky zahŕňa rôzne ihriská, skatepark, detské ihrisko s parkom a novými cestičkami.

PODOBNÉ PROJEKTY
PODOBNÉ PROJEKTY